shellyaguirre01
shellyaguirre01 shellyaguirre01
  • 16-03-2021
  • Mathematics
contestada

PLEASE HELP I NEED THIS QUICK IM SO STUCK.
​

PLEASE HELP I NEED THIS QUICK IM SO STUCK class=

Respuesta :

sqjp6dsgjf
sqjp6dsgjf sqjp6dsgjf
  • 16-03-2021
The answer is A. You can check by seeing that for 2 lbs $5 were paid, which means one lb is 2.50
Answer Link

Otras preguntas

Sí, _____ correr contigo a las seis de la mañana. a. puedes b. puede c. podemos d. puedo
construct triangle ABC if AC=10cm, angle BAC measures 92 degrees and BC=5cm The directions above will construct:
walmart sells a case of 21 cans of diet coke for 6.88 kroger sells a 12 pack of diet coke for 4.15 which is the better price per can of diet coke please explain
Write a short note on MNREGA, 30 to 35 words only​
HELP! pls and thank u.
help i can't go back to brainly ph (;´༎ຶٹ༎ຶ`)​
5. The area of a face of a cube is 36 In squared . What is the volume of the cube?
Which of the following shows the abbreviation for an SI unit of density? A. lb/mL B. g/cm3 C. g/cm D. kg/m2
which is bigger 11.34 or 11.340?
Rhetorical question Which do you think will run out first coal and oil or wind and sunlight?