lillli lillli
  • 19-02-2021
  • Mathematics
contestada

1) John spent $36 to buy 4 basketballs. What was the price per basketball?

Respuesta :

ashleydavenport446 ashleydavenport446
  • 19-02-2021
$9
36 divided by 4 is 9
Answer Link

Otras preguntas

Which words in the sentence are he complete adjective clause ? the place that i recall fondly is that beach on the gulf of mexico . a. on the gulf of mexico b.
comedies are plays that
Explain how the structure of cholesterol enables it to perform structural and functional roles within membranes
Which of these statements describe a situation in which people have to make a copay? A. They get their car repaired after an accident. B. Their houses burn down
What order should writers use to narrate a sequence of events?
Johann maintains a $75,000 insurance policy on his boat. He pays $50 per month in premiums and his deductible is $2,500. If he is involved in an accident and ma
Two scientists observe a plant growing without any water added to the soil. Doctor Zappa hypothesizes that this type of plant gets its water from the atmosphere
When writing dialogue, with what type of speech would you be most likely to use slang? formal informal casual
What did Elisha the prophet do?
What is the solution set of the equation: 7q^2 - 28 = 0