JustKyree
JustKyree JustKyree
  • 18-02-2021
  • Mathematics
contestada

you have $24.00 to buy grapes and strawberries for a party. Grapes cost $1.50 per pound and strawberries cost $2.00 per pound​

Respuesta :

jennifer29168 jennifer29168
  • 18-02-2021
ughhh, i’m$ stuck on this 2.
Answer Link

Otras preguntas

Where on earth might you find each of the convergent plate boundaries
explain the transfer of energy and cycling of matter by modeling the chemical reaction of photosynthesis and cellular respiration below. Use arrows to show move
Cos7.5cos82.5Cos195
Jace walked a total distance of StartFraction 5 Over 6 EndFraction of a mile to school this week. If he walked the same distance each of the 5 days, how far did
2. Describe how the lac operon functions, and explain how it permits E. coli to produce the enzymes needed to break down lactose when it is present in the bacte
Si el área de la figura es 84 cm2, entonces el valor de la X en cm es:
urgent need of help!
How did Theodore Roosevelt and Woodrow Wilson differ in their respective approaches to the problem of regulating and controlling big business in the United Stat
the disposable income of mr ada is ₦48,000 after paying tax at a rate of 4%. How much is his income​
Please help me this is due in 20 mins