A school is arranging a field trip to the zoo. The school spends 673.86 dollars on passes for 31 students and 2 teachers. The school also spends 267.53 dollars on lunch for just the students. How much money was spent on a pass and lunch for each student?

Respuesta :

Answer:

$21.73 for a pass, and $8.63 for a lunch

Step-by-step explanation:

673.81/31= 21.73

267.53/31=8.63

Hope this helps