puppy234lover puppy234lover
  • 21-01-2021
  • Mathematics
contestada

If 4 pounds of jelly beans cost $6.82, how much would 2 pounds cost?
I

Respuesta :

999004695
999004695 999004695
  • 21-01-2021

Answer: $3.41

Step-by-step explanation: Since 2 is half of 4 divided 6.82 by 2 and you'll get the answer of 3.41.

Answer Link

Otras preguntas

Plz help me. I need help fast
what are the effects of water contamination
30 POINTS A construction company clears away 75 percent of a forest area for urban development. What will most likely happen to the carrying capacity and the po
Isn't this correct "(4x)^2 is the same as 4x^2" ? And could you help me out pleazzzzzzzzzzzzzzzzzzzz... Each one of these answers is incorrect. State why the
is 2 yards greater or less then 6 feet
Solve for y: y + 5 = –8
151.125 as a fraction
what is 107-44=10+23+__
during which of the following did television media coverage divide the nation?
Which activist initiated the idea of black power to describe a more radical approach to civil rights?