loganvuy17 loganvuy17
  • 21-01-2021
  • Mathematics
contestada

a package of nine pens cost 3.60 how much is one pen

Respuesta :

mslisatayl7 mslisatayl7
  • 21-01-2021

Answer:

Step-by-step explanation:

40 cents

Answer Link
cstegner cstegner
  • 21-01-2021

Answer:

40 cents.

Step-by-step explanation:

If you take 3.6 and divide it by nine, you get 0.4. To check, if you multiply 0.4 times 9, you get 3.6. Hope this helps :)

Answer Link

Otras preguntas

Population change is calculated from: Select one: a. adding fertility and birth and subtracting deaths b. adding fertility, births, and emigration, and subtrac
Three times a number is three more than twice the number. Which equation can be used to find the value of x, the unknownnumber?​
whats 6÷89 x82 i do not know​
What is the volume of a regular pyramid having a base area of 24 square inches and height of 6 inches? A) 48 in3 B) 60 in3 C) 144 in3 D) 120 in3
Miss Taylor graded 50 English research papers. Twelve of them received a grade of A. Miss Taylor drew a circle graph to display the grades. What percent of t
A line is in point-slope form and and passes through points (-4,-3) and (12,1) and is y-1= 1/4(x-12) what is the standard form of this equation
where is nile river located​
By law what are the four required elements that a food label must contain
A swimming pool in the shape of a rectangular prism is 30 feet long, 15 feet wide, and 6 feet deep. How much water could the swimming pool hold?
what shaped the unique catholic traditions of hispanos and california