blessingstarz3843 blessingstarz3843
  • 21-01-2021
  • Mathematics
contestada

If nuts cost $9.20 per pound, how much would 2 1/2 pound cost?

Respuesta :

jon3097
jon3097 jon3097
  • 21-01-2021
23 dollars for that.
Answer Link

Otras preguntas

Which would a totalitarian government forbid? A. people voting in secret balloting for the candidates of their choice B. newspapers publishing editorials that c
Expand the nouns to provide information about the character. 1) farmer 2)lady 3) puppy 4) detective
The radius of a circle measures 13 ft. What is the circumference of the circle? Use 3.14 for π, and do not round your answer. Be sure to include the correct uni
solve this 3x + 4y = 8 & 4.5x + 6y=12
Rectangle MPAT has vertices M(1, 2), P (1, 3), A(3, 3), and T(3, 2). Rectangle MPAT was translated 1 unit right and 2 units up to produce rectangle MꞌPꞌAꞌTꞌ Whi
The diameter of a circle measures 22 mm. What is the circumference of the circle? Use 3.14 for π, and do not round your answer. Be sure to include the correct u
Which best describes the impact television had on the world in the 1940s and 1950s? (Points : 3) Television enabled developing nations to quickly modernize and
Which statement about Prohibition in the United States is true? A. Veterans of World War I made sure the 18th Amendment was defeated. B. The government successf
1 big paragraph on the impact the plague on bubonic and pneumonic plague had
Which expression is equivalent to the given expression? 13(19 – x) A. 13 • 19 – x B. 13 • 19 – 13x C. 1319 – 13x D. 13 + 19 – 13 + x