missyannabidYoo2191 missyannabidYoo2191
  • 21-01-2021
  • English
contestada

Selena purchase 7 1/4 pounds of oranges for $ 3.50. How much would it cost for a pound of oranges?

Respuesta :

Lucymarissa
Lucymarissa Lucymarissa
  • 21-01-2021

Answer:

0.48

Explanation:

7 1/4 divided by 3.50

Answer Link

Otras preguntas

a bicycle was sold for $285 at a discount of 5% calculate the cost price of that bicycle​
write an email to a friend, about the last time you were sick​
Name the two principles of Mendelian genetics: Principle of ______ and Principle of ______.
Why did Americans start hunting wolves? A)they were afraid of wolves.B)they needed wolf meat for food.C) they thought wolves were eating too many elk. D) they f
What does the laten heat of vaporization measure.?
Coverage that favors the truck club president tends to result in more viewers for a smalltown talk show called "We Heart the Truck Club." Viewers notice that th
plzzz anserw ill give you more points and crown if correct plzzz =D From midnight to 7:00 am, the temperature rose 3/10 °C each hour. If the temperature at midn
Hello help me with this please if you want to thank you I would give brainlist!
Helpppp!!! You are sitting on a dock watching water waves as they pass. you noticed at 5 waves to pass by certain spot every 20 seconds you also noticed at the
URGENT PLZ HELP: Graph y = tanx for -pi/4 ≤ x ≤ x/4. What is the range?