hists hists
  • 20-01-2021
  • Mathematics
contestada

The cost of 7 scarves is $75.25. What is the unit price?
The unit price is $
per scarf.

Respuesta :

x111flowers
x111flowers x111flowers
  • 20-01-2021
75.25/7 = 10.75

The unit price is $10.75 per scarf
Answer Link
brya28 brya28
  • 21-01-2021
10.75 per scarf 75.25/7= 10.75
Answer Link

Otras preguntas

need help with addition and subtract with same denominator
Create two sentences for every type of Spanish adjective
How many lines of symmetry does a triangle have?
Wood and glass used to create frames for customers. The owner’s experience in seeking out the best wood and glass suppliers. Specialized equipment for cutting
la prefesora de ingles es mas generosa que la profesora de espanol
describe another patter in the number 95,88,81,74,67,60,53,46,39,32,25,18
Make the following conversion. 4mm = _____ cm A.0.04 B.0.4 C40. D.400
Please help!! Which sentences in the passage are grammatically correct? Mahatma Gandhi was the most important leader in Indias history; Originally A Lawyer, he
List the four major types of germs. Next, identify what germs from the list can be helpful
Zoe forgets to wash her hands before handling some samples in Petri dishes, and as a result, some of the samples become contaminated. What is a likely source of