Abbycaskey07
Abbycaskey07 Abbycaskey07
  • 20-01-2021
  • Mathematics
contestada

A bag of kibble and 4 cans of cat food cost $8.40. The kibble
costs $6. Use the equation 4x+6= 8.40 to find x, the cost of
one can of cat food.
$0.65
B $0.60
$0.30
$0.70

Respuesta :

chicken8808 chicken8808
  • 20-01-2021
It’s b ::::::::::::::::::0
Answer Link

Otras preguntas

What could be a possible danger or problem with the king or queen being the only one who makes decisions for the people they rule over, and never having to worr
Help please!! I’m timed on this. No it’s not for a grade.
Please I have a test I need this done fast, quick, and in a hurry!
What is the proof for why sara good is a witch
What have scientists learned about glia cells through recent research?
In 6 and 7, Find the missing indicated value. 6. If KM= 24, ML = 20, and NL = 15, find JN. MGSE9-12.G.CO.10 a. 18 24 b. 19 M 20 c. 20 d. 21 N 15
Why was Louis XVI removed from his throne? What happened after he was removed from power? (Site 1)
Read this then answer the 2 question Please help asap Willa and her friend decide to hang out at her friend's house after basketball practice on Friday to list
Factor -6m + 9. A. -6( m - 3) B. -6( m + 9) C. -3(2 m - 3) D. -3(2 m + 3)
2x - 3-4(2x - 3) = 17 - 7x​