asmresmeralda asmresmeralda
  • 20-01-2021
  • Mathematics
contestada

Bananas cost $0.56 per pound at Walmart. If I purchased bananas for $1.96, how many pounds did I buy?

Respuesta :

luisfernando12best luisfernando12best
  • 20-01-2021

Answer:

4 your welcome have a nice day

Answer Link

Otras preguntas

why did citizens try to change the government policy during the depression's early years?
What ways in which the public can be involved in nation building through sport?
President Johnson’s plan for Reconstruction frustrated many members of Congress because it established laws that limited the rights of African Americans. accept
how did the government of the dominion of canada is set up, and identify what changed in 1982.
harry wants to bake a small cake so he uses 1 cup of sugar based on the recipe how many cups of flour should he use
The sum of two numbers is 67 . The smaller number is 11 less than the larger number. What are the numbers?
explain why prokaryotes are considered simpler in their organization than eukaryotes
Which list of numbers is in order from least to greatest? 3/6 3/10 3/7
Plants use the process of to remove carbon dioxide from the air.
how do you do this ? help me