elliewelloi elliewelloi
  • 19-01-2021
  • Mathematics
contestada


A package of 6 pairs of insulated gloves costs $35.94. What is the unit price of the pairs of gloves?
The unit price is $ per pair of gloves.

Respuesta :

xplayer2121
xplayer2121 xplayer2121
  • 19-01-2021

Answer:

6.57

Step-by-step explanation:

Answer Link
kdhugenberg kdhugenberg
  • 19-01-2021

Answer:$5.99

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

If it takes 27.3 days for the moon to make 1 revolution around the Earth, why does it take a total of 29.5 days to complete 1 set of phases?
List the sides in ΔEFG in order from smallest to largest. Picture includes possible solutions
According to the text, what are the factors contributing to global warming?
How many possible outcomes are there when spinning a spinner numbered from 1 to 8 and tossing a coin?
10. A covalent bond forms between two DLL
Plz help me plz answer
How does the artist, Yayoi Kusama, utilize the principles Rhythm (repetition), Contrast, and Unity in The Obliteration Room?
Solve 2x2 + x - 6 = 0 {-3/2, 2) {-2, 3/2)
An object has a Mass of 5 kg what force is needed to accelerate it at 6/ms2
Three adjectives for First Nations