goawaymath goawaymath
  • 20-10-2016
  • Mathematics
contestada

Elana spent 2.50 on pineapple juice pineapple juice costs .10 per ounce. how many ounces of pineapple juice did Elana buy?

Respuesta :

spoiledmilk
spoiledmilk spoiledmilk
  • 21-10-2016
divide 2.50 by .10 and the answer would be 25 ounces.
Answer Link
Аноним Аноним
  • 21-10-2016
elana got 25 ounces of pineapple juice.
Answer Link

Otras preguntas

Please help, the questions just have to be simplified
a new motor home costs $89000. It is expected to depreciate 9% each year.Find the value of the motor home in 4 years.
emmanuel wants to tile his rectangular floor. he has two kinds of tiles to choose from, one of which is larger than the other. emmanuel hired your services to
Facts about Alessandro Volta?
emmanuel wants to tile his rectangular floor. he has two kinds of tiles to choose from, one of which is larger than the other. emmanuel hired your services to
Find the vertex, focus, and directrix. y = 1/24(x+1)² - 3.
how do i write a myth?
what is the character sketch of spider in the poem ' the spider and the fly' by mary howitt?
what are adjective clauses?
The larger leg of a right triangle is 3cm longer than its smaller leg. The hypotenuse is 6cm longer than the smaller leg. how many centimeters long is the small