ssnobiaa
ssnobiaa ssnobiaa
  • 19-12-2020
  • Mathematics
contestada

A package of 11 sliced oranges cost $6.27. How much would a package with 19 sliced oranges cost at the same price per slice?

Respuesta :

LemonNBBoom
LemonNBBoom LemonNBBoom
  • 19-12-2020

Answer:

$10.83

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

True or False can two obtuse angles can be supplementary
what was the massive building project undertaken under Shi Huangdi's rule that required the labor of hundreds of thousands of soldiers and workers?
There are 6 runners in a race. There will be a first-place and a second-place prize awarded. In how many different ways can the 2 prizes be awarded?
what are advantages and disadvantages of breakwater
The force of gravity depends mainly on objects _______?
if two angles form a linear pair are in the ratio 6:4, then find the angles??
You buy a game for $40, and the sales tax is $2. What percent of the game price are you paying in sales tax?
Which Greek city-state was defeated in the Peloponnesian War? A. Athens B. Thebes C. Syracuse D. Sparta
Which two main characteristics describe weather? A. gravity B. temperature C. air pressure D. clouds You have to choose 2.
What is the simplified form of the expression? 20y – 2(3y – 10) (Points : 1) 14y – 20 14y + 20 26y – 20 26y + 20