LittleLemon
LittleLemon LittleLemon
  • 19-12-2020
  • Mathematics
contestada

A store had 5 packs of paper for $7.80. How much would it cost if you were to buy 3 packs

$1.56
$2.19
$7.80
$4.68

Respuesta :

blakelooper
blakelooper blakelooper
  • 19-12-2020
to buy 3 packs, the cost would be $4.68
Answer Link

Otras preguntas

What is the difference between an organism's habitat and its niche?
How to solv using elimination: 9x-2y=-21 2x+3y=16
A straight fence is to be constructed from posts 6 inches wide and separated by lengths of chain 5 feet long. If a certain fence begins and ends with a post, wh
Marisol is painting on a piece of canvas that has an area of 180 square inches. The length of the painting is 11/4 times the width. What are the dimensions?
Placing of a material in a new place is called _______.
Is a trapezoid a square
An object is thrown off a cliff with a horizontal speed of 10 m/sec. After 3 seconds the object hits the ground. Find the height of the cliff and the total hori
Which division of time during Earth’s history came first? a. The Paleozoic Era b. The Cenozoic Era c. The Late Precambrian d. The Mesozoic Era
Marisol is painting on a piece of canvas that has an area of 180 square inches. The length of the painting is 11/4 times the width. What are the dimensions?
A class survey showed 8 out of 25 students had plans to travel over spring break.how many student out of the 400 students in the entire school would you expect