desmondcobb07 desmondcobb07
  • 18-12-2020
  • Mathematics
contestada

A package of 4 pairs of insulated socks costs "​$31.16." What is the unit price of the pairs of socks​?

Respuesta :

Nocoo Nocoo
  • 18-12-2020

Answer:

$7.79 per pair of socks

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A small bookshelf is 8\12 yard long. How many books can fit on the shelf if the width of each book is 1/24 yard? Explain
Boudica lived in ancient Britain and rebelled against the occupying Roman forces. ✅True - False
Mrs. Harrison is going to make cookies for her class. She needs 3 2/5 cups of flour and 1 2/3 cups of sugar.About how many total cups of flour and sugar does Mr
Find the area of a triangle whose base is 10 mm, and its height is 15 mm.
What is the American dream
What is the volume of a container that contains 14.3 g of a substance having a density of 0.988 g/cm3?
Anyone knows how to do this?
questions about notice and note?
Table 1.Differentiate the following:1.Tropical Depression-2.Tropical Storm-3.Typhoon-4.Supertyphoon-​
PLEASE HELP ME FAST!!!!