laurynyoung2008
laurynyoung2008 laurynyoung2008
  • 17-12-2020
  • Mathematics
contestada

Goldfish Crackers $1.99 for 7.2oz.

Find the unit rate

Respuesta :

sariyahpmorrow
sariyahpmorrow sariyahpmorrow
  • 18-12-2020

Answer:

1.99

7.2 = .276

Answer: $0.28

Answer Link

Otras preguntas

which feature is commonly found on a political map
Zara is six uears older than half Gary's age gary is four years old how old is Zara
Suppose Miriam's uncle eats two packs of crackers before the brings the supplies to school. What is the greatest number of students who can share the food equa
According to a map's key, 1 inch represents 50 miles. The distance between Fantasyland and Realityville is 5.0 inches. What is the actual distance between these
Can the numbers 5, 5 , and 3 form a triangle?
Katrina saved $2,000 to purchase her tablet. Her father spent 10 times as much money to buy his new computer. How much did her father's computer cost?
each of the two days of the year when the noon sun is furthest north or south of the equator is called a
describe rome in the early 1400s and explain some of the problems the city was experiencing
. Gym membership costs $25 to join and $14 each month. Write and use an algebraic expression to find the cost of the gym membership for 6 months.
2x+y=-11;3x-4y=11 How do I solve this by substitution?