3catharrison1952 3catharrison1952
  • 17-12-2020
  • Mathematics
contestada

Mrs. Viera spent $95.55 buying 13 pizzas for a class pizza party.



How much did one pizza cost?

Respuesta :

elliotruhl
elliotruhl elliotruhl
  • 17-12-2020

Answer:

it should be 7.35 for each pizza, sorry if it's wrong

Step-by-step explanation:

95.55 divided by 13 is 7.35

Answer Link
mayraangela03
mayraangela03 mayraangela03
  • 17-12-2020
$7.35.

Divide $95.55 by 13 = $7.35
Answer Link

Otras preguntas

Explain sindhuli madhi places with 3 pages​
I need 2 more!! So can you help
in 10 years time a father Will be twice as old as his daughter.10 years ago he was six time as old as his daughter.How old is each now​
Find the remainder when 2x^3 + 15x^2 + 31x + 12 is divided by (x-1)​
A system of government where nobles governed and protected the people in return for services suck as fighting in the army and farming the land
A bag contains 11 red M&Ms, 8 green M&Ms, and 6 blue M&Ms.What is the ratio of blue M&Ms to green M&Ms?
How are you and/or will you be a “weaver” according to the article A Nation of Weavers https://livedsdmail-my.sharepoint.com/personal/davisconnectcontent_dsdmai
Place the molecules in the list in order with smallest molecules at the top and largest molecules at the bottom. It is okay if you aren't sure.
List the planets with few or no moons.
I need help with questions 5 and 6