3catharrison1952 3catharrison1952
  • 17-12-2020
  • Mathematics
contestada

Mrs. Viera spent $95.55 buying 13 pizzas for a class pizza party.



How much did one pizza cost?

Respuesta :

linethmartin223
linethmartin223 linethmartin223
  • 17-12-2020
The answer is 7.35 because if you divide 95.55 by 13 it’s 7.35 . lol.
Answer Link
9anhftf4h4 9anhftf4h4
  • 17-12-2020
7.35 shsjjrkdkdnd snjsjsnd n
Answer Link

Otras preguntas

Groundwater is an underutilized source of freshwater. True or False
Whats the difference between 976.96 and 917.90?
which of the following most contributed to the plague of 1348
fourteen over twelve equals d over fourtyeight
Cuál son los hechos que incidieron para que los hombres de Ulises se embarcarán para huir de los lotófagos??? Ayúdenme por favor
I need the following words in a sentence please.
Question 7 of 10Multiple Choice: Please select the best answer and click "submit."The _____ is made up of glands found throughout the body that release hormones
Why is the My Plate constructed in the way it is?
What the answer to this problem
Anio ano ang mga uri ng pamahalaan