stevenellis stevenellis
  • 17-12-2020
  • Mathematics
contestada

5 bottles of juice cost $9. How much do 12 bottles cost?

Respuesta :

25moraa 25moraa
  • 17-12-2020

Answer:

12.55

Step-by-step explanation:

Divide 9$ by 5. Then multiply what you get by 12. And that will be you answer. GOOD LUCK

Answer Link

Otras preguntas

the average adult needs about 7-8 hours of sleep per 24 hour day
Why might it be useful to increase your body's flexibility for your daily life? Why is increased flexibility useful in sports that you participate in or sports
The B horizon is also called the _____. topsoil subsoil partially altered parent material unaltered parent material
¿A Sandra qué le gusta hacer los viernes? A A Sandra le gusta comer papas fritas los viernes. B A Sandra le gusta comer agua los viernes. C A Sandra le gust
The mediation of behavior through responses to cues in the world is known as:
Using the term cape in a sentence about the explorations of Portugal in the late 1800s
Enzymes lower the amount of activation energy needed for a chemical reaction to take place. In the picture above, an enzyme inhibitor has been placed between th
What would be a good reason to increase friction between surfaces?
An elevator descends 1500 feet in 60 seconds. Find the change in height per second.
A student is conducting an experiment to determine what type of soil earthworms prefer, wet or dry. Ten earthworms are released into a cardboard box that contai