adrianlangaster adrianlangaster
  • 17-12-2020
  • Mathematics
contestada

The store sells 6 pounds of apples for $6.00. Tina wants to buy 2 pounds of apples. How much would 2 pounds of apples cost?

Respuesta :

810230
810230 810230
  • 17-12-2020

Answer:

$2.00 i think ???

Step-by-step explanation:

beat me up if it's wrong !

Answer Link
lupita0870
lupita0870 lupita0870
  • 17-12-2020

Answer: $2.00

Step-by-step explanation: each pound is $1.00

Answer Link

Otras preguntas

A car rental agency has 18 vehicles available, of which 3 are convertibles. What is the probability that a randomly selected vehicle will be a convertible? Writ
montel collected 26 leaves for his science project. he wants to put 6 leaves on a page . which shows how many pages montel will need?
What is your hypothesis regarding difference in urine specific gravity between subjects who drank water and subjects who a drank sports drink
in a particular class of 26 students , 11 are men . what fraction of the students in the class are women
help me out here pleaseee​
a state named after a president ​
Why did the Pilgrims undertake a voyage to North America?
How many genetically different kinds of sperm could be produced by a Drosophila melanogaster male (XY)
What can I learn about society in Christopher Columbus’s days!?
1. What is the solution to 6m – 10 = 22 – 2m ?​