Seudónimo Seudónimo
  • 20-10-2016
  • Mathematics
contestada

A store has apples on sale for $3.00 for 2 pounds. How many pounds of apples can you buy for $9?

Respuesta :

cassistelzer67
cassistelzer67 cassistelzer67
  • 20-10-2016
you can buy 6 pounds of apples
Answer Link
Аноним Аноним
  • 20-10-2016
4.5, 4.5 x 2 + $9.00.....
Answer Link

Otras preguntas

14.The author of “on turning ten” includes the childhood fantasies, such as being invisble or a prince, in order to.. A) show the creativity of the speaker B)
A bakery has 2,160 loaves of whole-wheat bread in July. In all, the bakery SOLD 9000 loaves THIS MONTH. What percent of the loaves of bread were sold with whole
PLEASE HELP, it’s only one problem and it’s small
Consider a plane composite wall that is composed of two materials of thermal conductivities kA 0.1 W/mK and kB 0.04 W/mK and thicknesses LA 10 mm and LB 20
Identify all sets to which each number belongs. 1) 14 2) 1 and 5/9 3) 3.141516...
3. A bike rider accelerates uniformly at 2.0 m/s2 for 10.0 s. If the rider starts from rest, calculate the distance traveled in the fourth second. (i.e. between
Question on pic attached
Which metal in Period 5 is very reactive and has two valence electrons in each atom? rubidium (RD) strontium (SI) zirconium (Z1) silver (Ag)
A cd/mp3 player for a car cost 170 dollars it is on sale for 12% off with a free installation
What’s the setting in the book “The Search for Baby Ruby