cobejackson12345 cobejackson12345
  • 17-12-2020
  • Mathematics
contestada

A candy shop sells a box of chocolate for $30. Which is the lnropper way to use this sentence?​

Respuesta :

ggeeeffjhggjgnjjngnk
ggeeeffjhggjgnjjngnk ggeeeffjhggjgnjjngnk
  • 17-12-2020

Answer:

An candy shop sells a box of chocolate for $30

Step-by-step explanation:

I used grammerly this BETTR be right.

Answer Link
LBeadle1127
LBeadle1127 LBeadle1127
  • 17-12-2020

Answer:

The improper way is "A candy shop sells chocolates for $30 each

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP 30 POINTS 1(1!)+2(2!)+3(3!)+...100(100!)=?
how do you read nutritional values on nutritional charts?
If anyone understands Chinese, what does the list say? Thank you!
Find the missing element in the following base rate percentage problem 12% of what number is 42
Can someone help me with this math question & show steps ?
how do you read nutritional values on nutritional charts?
Which of the following words is not a translation for "=?" equals similar is equal to
the sale price of a sweater was $36. it had been marked down 30% . what was the sweater,s original price​
where was simon bolivar born​
On field day, Danny captured 6 times as many flags as Jon during a game of capture the flag. Together, they captured 14 flags. How many flags did each person ca