aiden2of4
aiden2of4 aiden2of4
  • 17-12-2020
  • Mathematics
contestada

The Nice'n'Easy is selling gas for $2.14 per gallon of gas. How much will Sam have to pay for 14.5 gallons? ​

Respuesta :

cmeadhatcher cmeadhatcher
  • 17-12-2020
2.14x price per gallon
2.14(14.5)= 31.03

That’s some expensive gas!
Answer Link

Otras preguntas

What is 7/12 minus 4/12
Which English county is the setting for Wuthering Heights? A. Worcestershire B. Yorkshire C. Hertfordshire D. Derbyshire
i have a constant body temp, feathers and lay eggs with a hard shell
What law best explains why we would expect 75% of the offspring to have large teeth
explain two different squares that can be made using the number 9
Smooth muscles can be found in each of the organs below except A. the stomach B. the small intestine C. the heart D. the large intestine
You are purchasing four items and want to calculate the tax. The items cost $2.50, $8.75, $3.00, and $10.25. The tax rate is 6%. How much is the tax?
Since 1959, the inch we was use has been defined as exactly 2.54 centimeters. Does a square inch equal 2.54 square centimeters? Explain. Use multiplication to j
How can you tell when a pattern shows counting on by tens?
Which of the following is the best opening sentence for a business letter that you want to sound fairly informal? A. Please be advised that I've just received y