nekoish
nekoish nekoish
  • 16-12-2020
  • Mathematics
contestada

unit rates (easy im just lazy lol)

unit rates easy im just lazy lol class=

Respuesta :

tp11939617
tp11939617 tp11939617
  • 16-12-2020

Answer:

16.75

18.654

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

One year,the price of wheat was $8.87 per bushel.The next year,the price was $9.60. Round the price per bushel of wheat for each year to the nearest tenth of a
Find the value of L. Perimeter = 20. Width is 6. So what is L? On a square
One problem that may result when a nation imports more than exports is? a)taxes on imports b)high unemployment c)falling government revenues d)low prices on imp
Suppose you have only hundreds, tens, and ones blocks. What are two different ways you could make the number 1,718
A bus slows down uniformly from 75.0 km/h to 0 km/h in 21 s. How far does it travel before stopping?
How did landscape, climate, and resources influence the development of native American societies?
what's the difference between bitmap image and vector image?
decrease 18 tonnes by 30%
what is the altitude of the Polaris for these cities?
What is an industry in the mountain and basin region in texas?