Caroline123777
Caroline123777 Caroline123777
  • 19-10-2016
  • Mathematics
contestada

Brianna bought 134134 pounds of cheese that cost $3.00 per pound.

What is the total cost of the cheese?

Respuesta :

CielFTM
CielFTM CielFTM
  • 19-10-2016
134134 · $3.00 = $402,402
Answer Link
AL2006
AL2006 AL2006
  • 19-10-2016
The total cost is $402,402.  Brianna will also need a 67-ton truck
to haul that load of cheese home.
Answer Link

Otras preguntas

what number completes the following equation  8x(40+7)=(8x?)+(8x7)
1.the cotton gin changed agriculture in the south by?a.simplifying the planting processb.making cotton the dominant cropc.compining cotton and wheat farmsd.enco
how do you solve a - 4a = 2a + 1 - 5a
whats the nearest 100 to 469019
How many tenths are in 15.03?
how do you simplify (21 to the 7th power)to the 7th power
what is 3a squared multiplied by 5a
c and y candy company mixes candy that cost $6 per pound with candy that cost $4.50 per pound. How many pounds of each are needed to make a 2 pound box whose to
Consider the substances below.•  1 mol of beryllium•  1 mol of salt•  1 mol of water•  1 mol of hydrogenWhich statement is true about these substances?1) They h
How do I find the acceleration?