Helpimfailing0
Helpimfailing0 Helpimfailing0
  • 16-12-2020
  • Mathematics
contestada

A set of 6 water bottles are sold for 12. What is the unit cost per water bottle?

Respuesta :

Lepricorn
Lepricorn Lepricorn
  • 16-12-2020

$2.00 US Dollars is the answer

Answer Link

Otras preguntas

If a shop earns a profit of 1300 on every heater sold and incurs a loss of 1800 on every fan sold, find out its total profit/ loss at the end of the day in whic
Write the numbers in a standard form: 57,900,000 227,900,000 1,427,000,000
If the measure of arc CB is 8/3 pi units, what is the measure of angle CAB
Làm rõ sự thể hiện Nhà nước của dân, do dân, vì dân ( theo quan điểm Hồ Chí Minh) ở Việt Nam giai đoạn hiện nay. Sinh viên cần làm gì để góp phần xây dựng Nhà n
Will mark brainlest!!!​
What type of angel is 107 degrees
Please help me with this question
True or False: Soil gets its nutrients from earthworms and animal waste. * True False
What conclusion can be drawn from the information in the table? A. Federalists favored a strong federal government but were unsure how to achieve it. B. Repub
Five hundred fifteen billion, eight hundred fifty-seven million, five hundred forty-nine thousand, forty-eight