kyrevaught kyrevaught
  • 16-12-2020
  • Mathematics
contestada

Georgia bought pears for $6.14. The price of pears is $1.10 per pound. How many pound of pears did she buy? (Round your answer to the nearest hundreths place. )

Respuesta :

lbullins77
lbullins77 lbullins77
  • 16-12-2020

Answer:

5.58

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Desmond's GCSE maths exam is next week. As part of his revision he attempted 31 questions on his least favourite topic of percentages. He got 21 questions fully
You pay for three pies(cost 11 each)with a 50 Bill what is your change
Who were the Republicans? What caused their formation? Which groups composed this party, and what was the party's platform?
I know what area means in math but does anyone know the right definition?
the moon is about 240,00 miles from earth. what is this distance written as a whole number multiplied by a power of ten
What is the square root of .8711
where did most Chinese and Japanese immigrants settle in the 1890's
If a certain ocean wave has a frequency of .09 hertz, and a wavelength of 10 meters, what is the speed?
What is the average of -2.6, 1.8, -3.3, -2.7, 2.2 ? I dont understand this.
Louis spent 12 hours practicing guitar if 1/4 of the time was spent practicing chords, how much time did Louis spend practicing chords?