20187484
20187484 20187484
  • 16-12-2020
  • Mathematics
contestada

Willie bought 8 pounds of apples that cost $10.32 Determine the cost of 5 pounds.

Respuesta :

ariarushing03
ariarushing03 ariarushing03
  • 16-12-2020
I think the cost of 5 pounds is $6.45
Answer Link

Otras preguntas

The rules for organ allocation were established by
19-h-h=-13 solve for h
Where does the page number of a quote go in a reference list?
A number written in expanded form is written has the sum of each blank write 39,005 in expanded form
How many titanium atoms does it contain? titanium has a density of 4.50 g/cm3?
What was the primary reason why George Washington was chosen to lead the continental army
Pavlov placed meat powder in the mouths of dogs, and they began to salivate. the food acted as a(n) ____________.
Use counters to model two integers with different signs whose sum is positive.Explain how you know the sum is positive.
Imagine that you are filling out a graphic organizer that outlines Roosevelt's main ideas. List a main idea from the beginning, one from the middle, and one fro
F(x)=-3|x-4| Vertical shrink by a factor of 1/2