s2071336 s2071336
  • 16-12-2020
  • Mathematics
contestada

You want to make some apple pies. Apples cost $1.40 per pound. How much does it cost to buy 16.2 pounds of apples

Respuesta :

geek2020 geek2020
  • 16-12-2020
$1.40 x 16.20 = $22.68
Answer Link

Otras preguntas

Question 5 of 10 Which of the following compensation options helps pay for classes or seminars attended? O A. 401(k) O B. Educational reimbursement C. Cafeteria
Which actions reflect the Republican Party’s position on energy? Check all that apply. eliminating the use of nuclear power encouraging energy independence focu
Hot metal (85 °C) is placed in water (20 °C). When the system reaches thermal equilibrium, the temperature is 22.25 °C. Why is the temperature at thermal equili
runner races toward the next base as the pitcher throws the ball
A list of the conflict between the north and the south
the rate of change is _____ inches of growth per week​
The word root that means protection is…..?
Which of the following can be classified as infectious agents? Select all that apply.
was it fair to British settlers in Canada to be attacked by the Fenian brotherhood?
Select the final image of AABC after the given sequences of transformations. Translate AABC by (4,4), rotate 90° counterclockwise around A, and reflect over th