kalvinelder
kalvinelder kalvinelder
  • 18-10-2016
  • Mathematics
contestada

At the local grocery store,a 16- ounce bottle of apple juice cost $3.20.What is the cost of the apple juice per ounce?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 18-10-2016
it would be 20¢ per ounce
Answer Link
kookoocrazy
kookoocrazy kookoocrazy
  • 18-10-2016
The answer would be $0.20 per ounce
Answer Link

Otras preguntas

1) A train travels 200km is 5 hours, at this same speed how much time would it take to travel in 600km? 2) If 2 men can weed a compound in 6 days, then how long
HELPPPP. Which of the following businesses would probably not have a change fund? (A) drugstore. (B) supermarket. (C) lawyer’s office. (D) newsstand.
What is the the Missing measurement?
Gary was paid $17 an hour. Now he gets $22 an hour. What is his percent increase?
PLEASE HELP ME ASAP RN!!! One of the key elements of Henry Clay's American System was: O A. building roads and canals to allow for faster shipping. B. greatly i
find a positive whole value of x that will make expression 2x^2 + 1 be equal to 3
PLEASE HELP MEEEE!!! 10 POINTS + BRAINLYEST!!!! 180 CE 96 CE 27 BCE 476 CE 410 CE 324 Ce And could y'all please match up the dates with these events too??? The
A corporation is looking to take advantage of market conditions and begin expanding as soon as possible. To do so, the company requires cash to purchase new bui
3 characteristics of an entrepreneur that may a school leaver to become a successful business owner
when Karine describes her brother, she says: Mon frère n'aime pas faire de la gym. ​​ Explain why the verb faire is in the infinitive form (unconjugated) instea