lillypc
lillypc
18-10-2016
Mathematics
contestada
A 13 oz package of pistachios costs 5.99
Respuesta :
zhen3441
zhen3441
21-10-2016
It costs 46 cents per ounce because 5.99/13= 0.46
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 42+ )
Otras preguntas
what is decimal of 1/10 of .08
Why does Alexander Pope use the style and narrative form of epics to describe a relatively insignificant incident in “The Rape of the Lock”?
Simplify the expression: (-8g^4h^6)^3
The House Un-American Activities Committee (HUAC) was run by _____.
An urban area that controls neighboring farmland that is not under the control of an empire or another government is a(n) _______. A. theocracy B. urbanization
A soccer team scored 2 goals in the first half. If they won the game by a score of 2 goals to 1 goal, how many goals did they score in the second half. Commutat
Carbon dioxide is a colorless, odorless gas. Why is it considered a pollutant
How to solve q =r/2(s+t) for t
a nosotros (Nos/les) gusta aprender el espanol
on a math course, a student scored 95 on the test, 92 on the second test, 83 on the third test, 75 on the fourth test and 53 on the fifth test and 70 on the las