bjkkko
bjkkko bjkkko
  • 18-10-2016
  • Mathematics
contestada

What is the total cost if you buy 3 goldfish for $1.90 each, 3 angelfish for $6.10 each, and 12 neon tetras for $1.53 each?

Respuesta :

MiracleDA
MiracleDA MiracleDA
  • 18-10-2016

3(1.9) + 3(6.1) + 12(1.53)

5.7 + 18.3 + 18.36

$42.36

Answer Link

Otras preguntas

An 8% discount of a $7.95 item
Which word is an example of a demonstrative adjective? Abel that the them then
Why do we need government paragraph
What makes cells unique? a.the amount of DNA b.the cell cycle c.the genes that are activated d.the number of chromosomes
Churchill's speech features the use of parallelism—the repetition of similar grammatical structures to express related ideas. Find two or three examples of para
Help it’s urgent because it’s due tonight
What percent of Spain's population is Roman Catholic?
This side had the advantage of a more developed economy and a blanking system with already created currency. South/Confederacy North/US Which one?????
During the primary election process, which of the following activities is a party’s main focus? A. uniting to support candidates in the general election B. sele
what is the nucklevee​