asho664075
asho664075 asho664075
  • 19-11-2020
  • Mathematics
contestada

please help me I have a 33 in his class and I don't understand anything pls help meeee

please help me I have a 33 in his class and I dont understand anything pls help meeee class=

Respuesta :

SgAce
SgAce SgAce
  • 19-11-2020

Answer:

the answer is c

Step-by-step explanation:

if it's per pound then you have to multiply the price by the pound

Answer Link

Otras preguntas

Shift in U.S food consumption patterns since world war ii??
What did Charlotte Corday do?
What is the best definition of absolute location? A. Where something is in relation to something else B. Where the most people are located C. The location of a
A small pumpkin weighs 5 1 5pounds. What does 3 5of it weigh?
A gas station buys cans of pop for $0.60 and marks up the price 75%. What does the gas station charge per can?
Mrs. Smith has 17 crayons and 15 rulers in her desk. What is the ratio of crayons to rulers?
In parallelogram ABCD, what is the measure of z°? 115 60 65 180
How many 180, degrees angles does it take to make a full turn?
...................................
PLEASE help me solve this problem