kingrio70152727 kingrio70152727
  • 19-11-2020
  • Mathematics
contestada

A lotion is made from an oil blend costing $1.50 per ounce and glycerin costing $1.00 per ounce. Four

Respuesta :

jordanlin119
jordanlin119 jordanlin119
  • 19-11-2020

Answer:

10

Step-by-step explanation:

Answer Link
34702259
34702259 34702259
  • 19-11-2020

Answer:10

Step-by-step explanation:

equation for problem 1.00+1.50=2.50  —>      2.50X4=10

Answer Link

Otras preguntas

Is "we traded" a sentence or fragment
What happened during 1929 downfall of u.s.a economic
Immediately following World War I, the economy in the United States
which of the following statements contains a metaphor ? (a) Jim has a mind like a steel trap,whereas Susan's is more like a sieve. (b) it was hot as an oven
Article on intolerance become political weapon
Sara leaves home at 7am traveling at a rate of 45 mi/h. her son discovers that she has forgotten her briefcase and starts out to catch up with her. her son leav
Select the positive statement that would BEST counteract this negative statement: "I do not have the time to exercise."
What is the primary reason to issue stock?
Each of the following is a reason why savings should be stored in a bank EXCEPT: A. money is safe B. easily accessible C. interest will be earned D. insured by
What would the tone of Walt Whitman's poem "I Hear America Singing" be if the people in the poem were speaking rather than singing?