Respuesta :
Answer:
Step-by-step explanation:
divide 10 dollars by 6 avacados to get your unit rate, and then multiply that by 12 to get your cost.
10/6 is 3/2
3/2 times 6 is 18
so 18 dollars for 12 avacados
Answer:
Step-by-step explanation:
divide 10 dollars by 6 avacados to get your unit rate, and then multiply that by 12 to get your cost.
10/6 is 3/2
3/2 times 6 is 18
so 18 dollars for 12 avacados