jay1251 jay1251
  • 18-11-2020
  • Mathematics
contestada

A 3-pound bag of charcoal cost $3.15.what is the unit price?
​

Respuesta :

brillabby2006
brillabby2006 brillabby2006
  • 18-11-2020

Answer:

$1.05

Step-by-step explanation:

3.15 divided by 3

Answer Link

Otras preguntas

Why might some employers have preferred child workers to adult workers?
Jack London never actually stepped foot north of California? (The call of the wild) a. True b. False
1. The greek philosopher Democritus coined what word for a tiny piece of matter that cannot be divided? A. Element B. Atom C. Electron D. Molecule 2. According
in the Mall 1/15 of 180 stores sell shoes how many stores sell shoes? use the bubble method
what is subtracting mixed numbers?
If you plot the point -8.85 on number line,would you place it to the left or right of -8.8? Explain.
What kind of solution occurs in your mouth when you eat something with a high salt content?
the restaurant on the pier at Monterey handed out samples of clam chowder. is the word samples a pronoun or a common noun?
9.2 million was calculated as a percentage of 132 million. likewise 13.4 million was determined as a percentage of 142 million. The percent difference between t
$43 dinner; 18% gratuity