nicholasavendano895 nicholasavendano895
  • 18-11-2020
  • Mathematics
contestada

Find the unit rate. Round to the nearest hundredth, if necessary.
$3.99 for 19 lb
The unit rate is $

Respuesta :

khilahtsmith
khilahtsmith khilahtsmith
  • 18-11-2020

Answer:

0.21

Step-by-step explanation:

Answer Link
answer3260 answer3260
  • 18-11-2020
The answer to the question is 0.21
Answer Link

Otras preguntas

PLSSSSS HELPPPPP ASAAPPPP
Some students have a goal of collecting 200 leaves for a science project. What does 0% of the goal mean in this situation? What does 100% mean?
Which part of the government, according to the Constitution, is made up of justices who make sure that laws are followed? A. The Supreme Court B. The Senate
mr. caudill is taking aricept for which health condition?
What is the main issue with traditional classification?
PLS HELP WILL MARK BRAINLIEST!
What is the primary purpose of the Electoral College?
please help me anyone i will give you brain points
Plot details in a drama can be revealed throughNeed Answer ASAPA Characters ActionsB Stage DecorationsC Curtains Design D Non of the above
what is 35/231 simplified