nicoleskoklogan nicoleskoklogan
  • 18-11-2020
  • Mathematics
contestada

One dozen roses cost $8.16. Two dozen roses cost $16.32.
A company would like to purchase roses in bulk. How much would 26 dozen cost the company?

Respuesta :

dentonreid15
dentonreid15 dentonreid15
  • 18-11-2020

Answer:

$212.16

Step-by-step explanation:

Simple Multiplication

try it

Answer Link

Otras preguntas

Write the equation in standard form for the circle that has a diameter with endpoints (0,8) and (0, - 8)
Rose has 5 times as many stickers as John. They have 300 stickers in all. How many more stickers does Rose have than John? Show your answer
how was shogun live looked like
Evaluate each expression. 12. |-2.3| 13. |4/13| 14. |-8 7/11| _________________ 7. Sarafina had 34 out of 99 hits when she was at bat during the softball season
Fire trucks have the word FIRE written two ways, as seen here, on the front of the truck. Why is that?
Solve the following exponential equation: 4ˣ - 2ˣ⁺¹ - 8 = 0
What unit of measurement would be appropriate for the volume of sphere with a radius of 2 meters
Jorge said that at 9a.m the outside temperature was -3 degrees.By noon,the temperature was -12 degrees.jorge said it was getting warmer outside is he correct?
7th grade math-please help!
Write the correct tense in the action verbs. (to buy) My aunt _____ me a game for my birthday next month. (to look) I ______ for my keys for two hours. (to slee