MaraSch
MaraSch MaraSch
  • 17-11-2020
  • Mathematics
contestada

Express the rate as a unit rate.
$12 for 4.8 pounds

$ ____ per lb

Respuesta :

table4103
table4103 table4103
  • 17-11-2020

Answer:

2.5 Hope that helps you

Answer Link

Otras preguntas

what am I doing wrong please help!!!
What helped the success of democrats beginning with andrew jackson's election?
What is the purpose of the "circular flow model of a market economy?"
To perform a testcross, scientists cross an organism with an unknown genotype with a _____ organism.
What condition of the Jordan River made God's miracle at the river even greater? Full paragraph.
help me solve this problem for a scooby snack
Which part of the health triangle deals with managing stress
Phoebe is taking samples from a lake to determine how the populations of aquatic life change during the summer. Each week for a month she takes samples from dif
What is the mean of the following set of numbers? 121, 347, 45, 21, 300, 614, 312, 333, 421 312 no mean 251.4 279.3
If a cart of 8 kg mass has a force of 16 newtons exerted on it what is its acceleration?