heinebro000
heinebro000 heinebro000
  • 17-11-2020
  • Mathematics
contestada

Karl bought ​3 1/2​ gallons of milk that cost $2.70 per gallon.

What was the total cost of the milk?

Respuesta :

AMaccarini AMaccarini
  • 17-11-2020
3.5 gallons of milk would cost $9.45
Answer Link
dancingswan
dancingswan dancingswan
  • 17-11-2020

Answer:

The total cost would be $9.45

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

make me a basketball player with 10000 shooting
colony: an area of ___ that is controlled by another conuntry
If prices are below the equilibrium, households bid up the price of the product (i.e., they offer to pay more for theproduct), while the firms realise that they
Which is an example of a water reservoir?aAn ocean.b A glacier.CThe atmosphere.dAll of the above.
HELP ME ASAP pls find the x for the quadrilateral you put them all together the numbers
why are teenagers encouraged to work in this town
What is the meaning of the word melancholy?a. tired and sleepyb. happy and joyfulc. sad and depressedd. hopeful and positive
Earlier in the play, Capulet said Juliet will get to have a voice in whom shemarries. Now, he's raging at his daughter for speaking up against his choice.Explai
Cuento cortó de distopia
Select the correct answer.A community wants to stop pollutants from its farm fields from reaching theO A.Use beneficial animals in the farm fields.OB.Use benefi