l1limp0ster
l1limp0ster l1limp0ster
  • 16-11-2020
  • Mathematics
contestada

it cost $11 for 15 granola bars what is the unit price in dollars per granola bar, rounded to the nearest hundred

Respuesta :

lavamatt06
lavamatt06 lavamatt06
  • 16-11-2020

Answer:

It is $0.73 for each granola bar. 11/15

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

For this assignment, you will conduct research and evaluate how various roads that have been built in rainforests impact people and the Earth. Based on your res
58.0 g of K2SO4 was dissolved in 500 g of water. What is the molality of the solution? (Molar mass of K2SO4 = 174.0 g/mol) m Round your answer to the nearest hu
The point (7,7) is a point on the terminal side of theta. What is the exact value of csc theta in simplest form?
What is one possible service for this chart? a) Regulating trade b) Providing police c) Libraries d) Postal service
What evidence from Wallace’s passage also supports Darwin’s theory?
Help if you understand thanks sm
PLEASE HURRY 30 POINTS A number cube is rolled and a coin is tossed. The number cube and the coin are fair. What is the probability that the number rolled is gr
A tool set is on sale for $180 after a markdown of 40% off the regular price. Find the regular price.
What are the factors contributing to natural calamities; earthquakes.
How much heat does it take to melt a 0.234 kg ice cube at its melting point?​