drakelandrum09 drakelandrum09
  • 16-11-2020
  • Mathematics
contestada

Darrin orders 24.5 square feet of granite countertop for his kitchen.
If hepays $428.75 for the granite, what is the cost per square foot?

Respuesta :

qtalt09 qtalt09
  • 16-11-2020

Answer:

37.9

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP ME, FIRST ANSWER WILL GET BRAINLEST!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Complete the sentence. Twenty percent of 150 is .?
15x + 10x^2=30 tìm x
can someone pls help me and give me the actual answer, ill mark brainliest! in the question you are finding the reasons given: angles 1 and 2 are a linear pair
who was 20th president of the united states
What is -14-7-(-25) equal? Please tell me lol
Abbey wants to use her savings of $1,325 to learn yoga. The total charges to learn yoga include a fixed registration fee of $35 and a monthly fee of $50. Choose
What are the steps/rules of writing major scales?
A unique characteristic of the sports industry is that it seeks to attract markets that will perform which action?
3u+1−2u = −2u+7 collecting like terms, Please help me out with this question anyone.