itsamandaaaa itsamandaaaa
  • 16-11-2014
  • Mathematics
contestada

sharika bought 9.16 gallons of gasoline prices at $1.99 9/10 per gallon. Estimate the total cost.

Respuesta :

superkoopasirf
superkoopasirf superkoopasirf
  • 16-11-2014
To estimate the total cost, I would say that it is roughly $2 per gallon, and she is buying roughly 9 gallons, so the total cost ≈ 2 x 9 = $18.
Answer Link
hickiejoe hickiejoe
  • 16-11-2014
9.16 * 1.99

= 9.16 * 1
+ 9.16 * 0.99 = around 9.07

9.16 + 9.07 = 18.23

$18.23

Answer Link

Otras preguntas

help needed. with show work
This chapter has suggested that companies can compete on the bases of their problem solving ability and their transfer ability. How would the way in which marke
Use this to calculate the area of a square that has perimeter 6 units
Help me please I don’t understand
Help please !! Fast!!
Compare and contrast the way Gagarin and Frost describe the stars in “First to Fly” and “Stars.” What feelings does each writer convey through his descriptions?
Find an equation for the perpendicular bisector of the line segment whose endpoints are (7,-1) and (-9,3).
How do the scientific attitudes three main components relate to critical thinking?
Please help it would be very much helpul
Read this excerpt: A wave of mass hysteria seized thousands of radio listeners between 8:15 and 9:30 o'clock last night when a broadcast of a dramatization of H