teamlewiswins teamlewiswins
  • 19-10-2020
  • Mathematics
contestada

Margaret bought 40 ounces of bananas for $5.00. How much did Robert pay for 12 ounces?

Respuesta :

bxbyk101
bxbyk101 bxbyk101
  • 19-10-2020
it’s 57.23 dhe paided for
Answer Link
iamjamyaa iamjamyaa
  • 19-10-2020

Answer:

$2.40

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

does math mathmatices have a capitle pleaseeeeeeeeeeeee help due tomorow
A person with a body temperature of 37°C holds an ice cube with a temperature of 0°C in a room where the air temperature is 20°C. The direction of heat flow is
Which of these organic molecules functions to help speed up biological chemical reactions? A) lipids B) proteins C) nucleic acids Eliminate D) carbohydrates
Why did large numbers of loyalists move to cities in the south in the years 1779 and 1780?
83 tens times 2 tens = 166 what millions hundreds thousand tens or ones
(Smallest to Largest) 1.8 , 0.8 , 8 , 8.1
The observed results of an experiment that occur from changes in the independent variable are known as?
Why were some Americans unhappy with Jay's Treaty?
Which best describes the boy in "Casabianca"? A. devoted B. lazy C. rude D. tired
a space shuttle can travel 18000 miles per hour in orbit. at this rate how far cam it travel in 24 hours