wowzerz05 wowzerz05
  • 18-10-2020
  • Mathematics
contestada

How many $4.30 packets of sugar can be bought for $24.00?

Respuesta :

baconlover4511 baconlover4511
  • 18-10-2020

Answer:

About 5 and a half

Step-by-step explanation:

Answer Link
juaquin910 juaquin910
  • 18-10-2020
The answer would be because 4 times 5 is 20 and 5 times .30 would be 21.50
Answer Link

Otras preguntas

Can someone help me with this please I’ll mark as a brainliest. Please don’t answer if you do not know​
What is the purpose of this map?
In a recent survey of 655 working americans ages 25-34, the average weekly amount spent on lunch was $43.29 with standard deviation $2.75. The weekly amounts ar
There is 135 of masking tape on a roll. Henry has 6 rolls. How many feet of masking tape does he have in all?
(c) To make decisions for resource allocation, the NITI Aayog must consult with(i) the state governments.(ii) the President.(iii) officials.(iv) the Chief Minis
Jessica just put 14.41 gallons of fuel into her car. There were 3.6 gallons in the car to begin with. How much fuel is in jessicas car now PLEASE HURRY!!
Find the value of x for this figure
Summarize the text. List five to seven key events from the story in the order in which they happen. Your summary should include main points from the beginning,
"A false friend is more dangerous than an open enemy." conclusion​
I did____my homeworkpls tell me fast​