sabrinaomg28 sabrinaomg28
  • 18-10-2020
  • Mathematics
contestada

Ribbon candy costs $2.50 per foot. How many feet of ribbon can you buy if you have $11.25

Respuesta :

eeshafaheem eeshafaheem
  • 18-10-2020

Answer:

$4.50

Step-by-step explanation:

11.25 / 2.50 = 4.50

Answer Link
4804414056
4804414056 4804414056
  • 28-10-2020

Answer:$4.50

Step-by-step explanation: nothing important

Answer Link

Otras preguntas

What kind of a world did John Kennedy grow up in?
How does burning fire consume atmospheric oxygen differently than a nail rusting
what argument did Hitler use to justify his invasion of Austria
What's the best way to burn fat fast
What is pumice stone
Write a 10 to 15 sentence journal entry in which you detail some of the souvenirs that you bought on your last vacation. (Location of vacation; Córodoba, Argent
The new English word emoticon can be broken down for understanding this way: A. e- (anti) + mot (tiny fragment) + con (cheat) = cheat in a small way B. emot (
Which are like terms to the term 2x.
58.5 is 90% of what number?
simplify the expression 5^3 × 5^8