kitanamcgee11 kitanamcgee11
  • 17-10-2020
  • Mathematics
contestada

Darrius bought 3 gallons of ice cream for $9.50 how much will it cost him if he wants 7 gallons?

Respuesta :

thatonemysticguy thatonemysticguy
  • 17-10-2020

Answer:

Its going to cost him 22.167

Step-by-step explanation:

Divide $9.50 by 3 = 3.167

multiply it by 7= 22.167

Answer Link

Otras preguntas

Use trigonometric identities to verify each expression is equal. sin(x)/1-cos(x)-cot(x)=csc(x)
Which of the following is not generally a characteristic of metal? Ductility O Malleability High melting point Low boiling point
i need help can someone help me ty
bases legales de la empresa coca cola
reasons why the government needs to intervene in the economy​
what are 3 major common features of all cells?​
express each of the following in the form p/q where q≠00.8+0.7bar+0.43(bar on 3 only) plz help​
0.30 kg cart moves on an air track at 1.2 m/s.It collides with and sticks to another cart of mass 500 g,which was stationary before collision. What is the veloc
Determine the value for x in the picture below.
b) 6 x (5 + 4) 1) 32 - (14 - 6) X 3 35 - {15 - (19 + 5)=3} 1) 5 {13 + 12 + 3 (2 x 2)​