Seudónimo Seudónimo
  • 17-10-2020
  • Mathematics
contestada

how to do this question plz ​

how to do this question plz class=

Respuesta :

jennatayleah jennatayleah
  • 17-10-2020
She would buy 8 3-pack cartons and 2 singular cartons. You multiply the prices for each (.9x8 + 2(0.38)), she would spend $7.96.
Answer Link

Otras preguntas

a pair of shoes cost x dollars. if there is a 30% discount, write the expression to show final amount
how many ways to make 80 cent
this is easy but i need help so thx6-16
Determine the slope for the following: -6x-2y=12
vector is flying his helicopter at 200 miles per hour. how long has he been flying if he has traveled 1,200 miles?
What is the function for the arithmetic sequence 7,9,11,13,15,17
The Gulf Stream is characterized by warm, high-salinity water that moves very rapidly in an ocean surface current. True False
How did Andrew Jackson’s policies define the New Democratic Party
Which of these South Asian countries is an Islamic republic? A. Pakistan B. Bangladesh C. Sri Lanka D. Nepal
to make sure that a manufacturing process meets the acceptable standards and procedures is quality