Dixxbbsbnraq
Dixxbbsbnraq Dixxbbsbnraq
  • 16-09-2016
  • Mathematics
contestada

alice purchased 4 1⁄2 kilograms of olive oil for $27. what is the price per kilogram?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 16-09-2016
The price per kiligram us 6 dollars
Answer Link
asianstudies
asianstudies asianstudies
  • 16-09-2016
This is a division problem so $27 divided by 4.5 will equal to the answer of, $6/kg.
Answer Link

Otras preguntas

How did the headright system benefit planters?
​research indicates that touch causes a decrease in _____ output.
According to Churchill what is at stake in the battle against Germany?
Which is not A factor in calculating the moment magnitude of an earthquake. A. Magnitude of past earthquakes in the area. B.Surface area of a faul
The setting sun is actually visible after it has dropped below the horizon due to the bending of light waves entering the atmosphere at a non-perpendicular angl
which Supreme Court case was used to define unfair discrimination in conjunction with eeo laws
In 1923, many of the league's members were surveyed and asked to give their opinions on the success of the body. the answers indicated that the members had a st
Give one reason Andrew Jackson should not be on the money.
How did the cuban missile crisis raise tension between the us and ussr?
Please help I’m stuck.